توالت فرنگی یکی از وسایلی است که در حال حاضر در بسیاری از سرویس بهداشتی‌های مدرن مشاهده می‌شود. شاید در زمان گذشته بیشتر خانه‌ها و محیط‌های اداری دارای سرویس ایرانی بودند اما با مدرن شدن سبک زندگی ایرانیان، در بسیاری از رستوران‌ها و محیط‌های عمومی نیز شما می‌توانید از توالت فرنگی استفاده کنید. البته ابعاد سرویس فرنگی با توجه به اندازه محیط سرویس بهداشتی متغیر و متفاوت است. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد خرید این مدل از توالت‌ها را دارند، پیدا کردن ابعاد توالت فرنگی استاندارد است. توجه داشته باشید باید در انتخاب بهترین ابعاد توالت فرنگی دقت زیادی به خرج دهید؛ زیرا ابعاد در قیمت توالت فرنگی نیز تاثیرگذار است. برای مثال ابعاد توالت فرنگی کوچک باعث می‌شود شما هزینه کمتری پرداخت کنید. با ما همراه باشید تا با ابعاد توالت‌ فرنگی گلسار، ابعاد توالت فرنگی مروارید یا ابعاد توالت فرنگی مروارید مدل کاتیا آشنا شوید.

ابعاد توالت فرنگی

هر یک از توالت فرنگی‌های حاضر در بازار مصالح سرویس بهداشتی ابعاد متفاوتی دارند و شما به عنوان خریدار باید طبق اندازه و محیط سرویس بهداشتی، بهترین ابعاد توالت فرنگی را انتخاب و خریداری کنید. به خاطر داشته باشید ابعاد این توالت‌ها به نوع طراحی آنها بستگی دارد، به همین دلیل هر یک از آنها با ابعاد و اندازه‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند.
با اینکه ابعاد بیشتر توالت فرنگی‌ها متفاوت است اما همه آنها دارای ابعاد استانداردی هستند که به صورت مشخص تعیین می‌شود. ناگفته نماند توالت‌ فرنگی‌هایی ایرانی که برای افراد داخل کشور ساخته می‌شوند، ویژگی‌هایی دارند که مناسب با مردم ایران است.
می‌توان گفت خصوصیات فیزیکی ایرانیان در تعیین ابعاد استاندارد توالت‌های فرنگی تاثیرگذار است. در ضمن تک تکه، دو تکه یا دیواری بودن توالت فرنگی‌ها در ابعاد آنها تاثیر می‌گذارد. در ادامه استانداردترین ابعاد انواع توالت فرنگی‌ها را ذکر می‌کنیم:
⦁ توالت فرنگی تک تکه: طول 53 تا 78 سانتی‌متر، عرض کمتر از 50 سانتی‌متر، ارتفاع از سطح زمین 35 تا 41 سانتی‌متر و عمق 68 تا 76 سانتی‌متر
⦁ توالت فرنگی 2 تکه: طول 53 تا 78 سانتی‌متر، عرض کمتر از 50 سانتی‌متر، ارتفاع از سطح زمین 66 تا 82 سانتی‌متر و عمق 68 تا 76 سانتی‌متر
⦁ توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ: این توالت‌ها درون دیوار نصب می‌شوند و ارتفاع کاسه آنها از 33 تا 48 سانتی‌متر خواهد بود.

 

ابعاد توالت فرنگی کوچک

ابعاد توالت فرنگی استاندارد | کالاشهر

 

متاسفانه برخی از افراد به دلیل مشکلات فیزیکی همانند کمردرد یا پادرد نمی‌توانند از توالت فرنگی‌های سایز بزرگ استفاده کنند بنابراین توالت فرنگی‌هایی که ابعاد کوچک دارند برای آنها بهترین گزینه خواهند بود. ابعاد مدل های مختلف توالت فرنگی کوچک در بازار موجود است. بنابراین اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک بوده توصیه می‌کنیم از توالت فرنگی‌هایی استفاده کنید که ابعاد کوچکی دارند.
برای انتخاب و خرید بهترین توالت فرنگی با ابعاد کوچک بهتر است تمامی مدل‌های حاضر را مورد بررسی دقیق قرار دهید و با در نظر گرفتن ابعاد و سایز آنها بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید. به طور معمول طول توالت‌ فرنگی‌های کوچک از 53 سانتی‌متر شروع می‌شود و عرض آنها حدود 30 سانتی‌متر خواهد بود. همچنین ارتفاع این توالت فرنگی‌ها حدود 30 تا 40 سانتی‌متر خواهد بود.
در دنیای مدرن امروزی، بیشتر افراد در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند که فضای سرویس بهداشتی آنها بسیار کم است، بنابراین استفاده از توالت فرنگی با ابعاد کم بهترین گزینه خواهد بود. با اینکه ابعاد این توالت فرنگی‌ها کوچک است اما به طور کامل از تمام ویژگی‌ها و امکانات ضروری برخوردار هستند.

ابعاد توالت فرنگی گلسار

در منازل امروزی و آپارتمان‌های مدرن بیشتر از توالت فرنگی استفاده می‌شود و این توالت فرنگی‌ها نیز از چینی بهداشتی تهیه و تولید می‌شوند. روش تخلیه توالت فرنگی‌ها از سیستمی به نام فلاش تانک برخوردار است و به طور معمول همه آنها دارای سیفونی با کیفیت هستند. تمامی این ویژگی‌ها در توالت فرنگی‌های گلسار نیز مشاهده می‌شوند.
از آنجایی که ابعاد توالت فرنگی با سلامت افراد ارتباط مستقیمی دارند، تولیدکنندگان گلسار سعی کرده‌اند مناسب‌ترین ابعاد را برای توالت فرنگی‌های خود در نظر بگیرید. ابعاد مدل های مختلف توالت فرنگی گلسار در بازار موجود است. نیروهای متخصص این برند مناسب‌ترین ابعاد را تهیه و تولید کرده‌اند که در این بخش ابعاد استاندارد توالت فرنگی گلسار را ذکر می‌کنیم:
⦁ طول 72.5 سانتی‌متر
⦁ عرض 41.5 سانتی‌متر
⦁ ارتفاع 76.5 سانتی‌متر
توالت فرنگی‌های گلسار که با این ابعاد استاندارد تولید می‌شوند به سیستم فلاش 2 زمانه مجهز هستند و مخزن تخلیه آنها دارای 2 حجم کوچک و بزرگ آب است. در واقع این توالت فرنگی‌های استاندارد در مصرف آب نیز صرفه‌جویی می‌کنند. شما با توجه به فضای سرویس بهداشتی خود می‌توانید بهترین توالت فرنگی را انتخاب و خریداری کنید.

ابعاد توالت فرنگی مروارید

ابعاد توالت فرنگی استاندارد | کالاشهر

 

کارخانه مروارید نیز یکی از بهترین تولیدکنندگان توالت فرنگی است که به زیبایی و طراحی مدرن این توالت‌ها اهمیت زیادی می‌دهد و سعی دارد توالت فرنگی‌هایی تولید کند که با فضاهای مختلف تناسب داشته باشند. حتی توالت فرنگی‌های مروارید مجهز به درب آرام بند هستند و همین امر از کوبیده شدن در توالت فرنگی‌ها و ایجاد صدای بلند جلوگیری می‌کند.
هر چه ارتفاع توالت فرنگی بیشتر باشد، افراد به هنگام استفاده راحت‌تر هستند. به خاطر داشته باشید برند مروارید انواع مختلفی از توالت فرنگی‌ها را با اسامی متفاوتی تهیه، تولید و به بازار عرضه کرده است. برای مثال توالت فرنگی مروارید مدل ورونا با توالت فرنگی مروارید مدل ویستا و کاتیا متفاوت است.
هر یک از این مدل‌ها ابعاد متفاوتی دارند اما به طور معمول برند مروارید دارای ابعاد استانداردی است که طول آنها 61 سانتی‌متر، عرض 36 و ارتفاع 69 سانتی‌متر خواهد بود. در نهایت اینکه شما با توجه به نیاز سرویس بهداشتی خود می‌توانید یکی از بهترین ابعاد مدل های مختلف توالت فرنگی مروارید را برای منزل خود در نظر بگیرید و خریداری کنید.

در این راهنما ابعاد استاندارد و مناسب انواع توالت فرنگی‌های کوچک، برند گلسار و برند مروارید را به طور خلاصه توضیح دادیم تا شما بتوانید راحت‌تر توالت فرنگی متناسب با محیط سرویس بهداشتی خود را بیابید. به هر حال شما برای انتخاب و خرید توالت فرنگی‌ گزینه‌های گسترده‌ای دارید که توجه به ابعاد یکی از الزامات مهم به هنگام خرید محسوب می‌شود.

 

سخن آخر

در این راهنما ابعاد استاندارد و مناسب انواع توالت فرنگی‌های کوچک، برند گلسار و برند مروارید را به طور خلاصه توضیح دادیم تا شما بتوانید راحت‌تر توالت فرنگی متناسب با محیط سرویس بهداشتی خود را بیابید. به هر حال شما برای انتخاب و خرید توالت فرنگی‌ گزینه‌های گسترده‌ای دارید که توجه به ابعاد یکی از الزامات مهم به هنگام خرید محسوب می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 8 =