برای اینکه در خرید هر نوع کالا و ابزاری موفق باشید و به نتیجه مطلوب برسید، توصیه می‌کنیم که قبل از خرید، نکات مختلفی را در نظر بگیرید و براساس نیاز، هدف و بودجه خود اقدام کنید. این موضوع در مورد همه کالاها، وسایل و محصولات یکسان است.
فرقی ندارد شما قصد خرید یک دست لیوان را دارید یا اینکه می‌خواهید یخچالی بزرگ بخرید؛ در هر حال باید به نکات مختلفی توجه کنید. همچنین اگر قصد دارید اجاق گاز بخرید، سعی کنید مدل رومیزی را انتخاب کنید تا فضای کمتری از آشپزخانه شما اشغال شود. البته اجاق گاز رومیزی نیز به انواع مختلفی تقسیم شده است که شاید انتخاب را برای شما سخت کند. در این راهنما به طور مفصل در مورد انتخاب بهترین اجاق گاز رومیزی توضیح می‌دهیم.

ویژگی‌های بهترین اجاق گاز رومیزی

اجاق‌ گازهای رومیزی از اجاق گازهای ایستاده بهتر هستند و کار کردن با آن‌ها ساده‌تر است. همچنین این مدل از اجاق گازها فضای کمتری از محیط آشپزخانه شما را اشغال می‌کنند. برای انتخاب و خرید بهترین اجاق گاز رومیزی، باید به ویژگی‌های خاص آن‌ها توجه کنید.
برای مثال جنس اجاق گاز از جمله اصلی‌ترین مسائلی است که باید آن را مدنظر قرار دهید. اجاق گازهای صفحه‌ای در جنس‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌شوند که اصلی‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند:
⦁ استیل
⦁ شیشه
⦁ سرامیک
شما با توجه به سبک آشپزی خود می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین جنس را انتخاب و خریداری کنید. علاوه بر جنس و کیفیت این مدل از گازها، باید به سایر ویژگی‌های آن‌ها نیز توجه کنید که در بخش‌های بعدی این ویژگی‌ها را به طور مفصل شرح می‌دهیم.

 

میزان انرژی مصرفی گاز رومیزی

مصرف سوخت اجاق گاز مساله مهمی است که باید به هنگام خرید مدنظر قرار دهید. سعی کنید اجاقی را بخرید که مصرف سوخت آن مقرون‌به‌صرفه باشد. همچنین تنظیمات دمای صفحه اجاق گاز نیز در میزان سوخت مصرفی آن تاثیرگذار است. به طور کلی اجاقی را تهیه کنید که هزینه گاز مصرفی شما را کاهش دهد.

 

جنس بدنه گاز رومیزی

علاوه بر میزان مصرف سوخت، همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز گفتیم، جنس بدنه گاز نیز دارای اهمیت بالایی است. در این بخش به بررسی ویژگی‌های جنس‌های مختلف گاز رومیزی می‌پردازیم:
⦁ استیل: گازهای تمام استیل رومیزی بسیار محکم هستند و خیلی دیر خراب می‌شوند. به دلیل رنگ این مدل از گازهای استیل، کثیفی دیرتر جذب آن‌ها می‌شود. به طور معمول گازهای استیل 3 تا 5 شعله دارند. البته کیفیت آن‌ها با توجه به نوع استیل به کار رفته متفاوت خواهد بود.
⦁ شیشه: شما می‌توانید به جز مدل استیل، اجاق گاز تمام شیشه‌ای رومیزی بخرید که نشکن است و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. خبر خوب این‌که این مدل از گازها دمای تا 800 درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کنند. گازهای شیشه‌ای در مقایسه با مدل‌های استیل جذابیت بیشتری دارند؛ اما نباید اجسام سنگین را روی این گازها قرار دهید.
⦁ استیل و شیشه: اجاق گازها از جنس دیگری نیز ساخته و تهیه می‌شوند که ترکیبی از استیل و شیشه است. این مدل از گازهای رومیزی در مقایسه با سایر مدل‌ها قیمت بالاتری دارند.
⦁ سرامیک: اجاق گازهای رومیزی سرامیکی نیز می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. این مدل از اجاق گازها با شیشه و سرامیک ساخته و تهیه می‌شوند و در برابر حرارت نیز بسیار مقاوم هستند.

ترموکوپل گازهای رومیزی

اجاق گاز رومیزی را از کجا بخریم؟ | کالاشهر

 

از دیگر ویژگی‌های مهمی که به هنگام خرید گاز رومیزی باید به آن توجه کنید، اطمینان یافتن از وجود ترموکوپل است. در صورتی که شعله خاموش شود، جریان گاز نیز به کمک ترموکوپل قطع می‌شود. اگر گاز رومیزی منتخب شما ترموکوپل نداشته باشد، خرید آن چندان منطقی نیست.

 

توانایی تولید حرارت اجاق گاز رومیزی

توانایی تولید حرارت یکی دیگر از قابلیت‌های مهمی است که باید قبل از تکمیل خرید خود به آن توجه کنید. قبل از خرید از میزان حرارت، روش تنظیم دما و توانایی تولید گرمای گاز منتخب خود مطمئن شوید.

 

ابعاد گاز رومیزی

شما باید با توجه به فضای کابینت خود و محلی که برای گاز رومیزی در نظر گرفته‌اید، بهترین و مناسب‌ترین ابعاد گاز رومیزی را انتخاب کنید. به طور معمول این مدل گازها در ابعاد مختلفی از 30 تا 90 سانتی‌متر تهیه و تولید می‌شوند تا متناسب با محیط انواع آشپزخانه‌ها باشند.
گازهای 4 و 3 شعله برای آشپزخانه‌های کوچک گزینه مناسبی هستند؛ اما اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ است، می‌توانید از گازهای 5 یا 6 شعله استفاده کنید که به طور معمول ابعاد آن‌ها 80 یا 90 سانتی‌متر است. با انتخاب این گازها طی زمان آشپزی با هیچ محدودیتی روبه‌رو نخواهید بود.

نوع ولوم و کنترل دما

کنترل دما نیز از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های اجاق گازهای رومیزی محسوب می‌شود. نوع ولوم و کنترل دما باید به گونه‌ای باشد که شما به هنگام کم یا زیاد کردن شعله گاز با سختی روبه‌رو نشوید. بهترین و باکیفیت‌ترین گازهای رومیزی دارای ولوم‌های نسوز هستند و فاصله ولوم‌ها با شعله‌ها استاندارد است.

 

جنس سطح گاز رومیزی

کیفیت گاز رومیزی دارای اهمیت بالایی است و شما باید گزینه‌ای را انتخاب و خریداری کنید که سطح روی آن مستحکم و قوی باشد و در حین آشپزی آسیبی به آن وارد نشود. برای مثال گاز رومیزی شما نباید با گذر زمان دچار تغییر رنگ شود. همچنین جنس سطح آن باید به شکلی باشد که خیلی راحت تمیز شود.

انواع اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز رومیزی را از کجا بخریم؟ | کالاشهر

 

اکنون که بیشتر اسباب و لوازم خانه‌ها مدرن شده‌اند، اجاق گازها نیز در مدل‌های مدرن روی کار آمده‌اند. برای مثال اجاق گازهای رومیزی یکی از مدرن‌ترین و بهترین اجاق گازها هستند که فضای کمی را در محیط آشپزخانه اشغال می‌کنند.
تنوع این مدل از گازها بیشتر تحت تاثیر جنس بدنه آن‌هاست که در بخش‌های قبلی به طور مفصل در مورد آن‌ها توضیح دادیم. علاوه بر جنس بدنه، این اجاق‌ها به 2 دسته توکار و روکار تقسیم می‌شوند که در ادامه بیشتر در مورد آن‌ها توضیح می‌دهیم:
⦁ اجاق گاز رومیزی توکار: از نام این مدل گازها می‌توان حدس زد که درون صفحه کابینت نصب می‌شوند. گازهای توکار جدیدترین و مدرن‌ترین گازهای رومیزی حاضر در بازار لوازم خانگی به‌شمار می‌آیند که در انواع قیمت‌ها و کیفیت‌ها قابل خریداری هستند.
⦁ اجاق گاز رومیزی روکار: به اجاق‌های رومیزی روکار، گازهای صفحه‌ای نیز گفته می‌شود؛ زیرا این مدل از گازها دارای یک صفحه هستند که این صفحه بر روی کابینت قرار می‌گیرد. گازهای رومیزی صفحه‌ای یا روکار نسبت به گازهای توکار به فضای بیشتری نیاز دارند؛ اما قابل حمل و سیار هستند.

برای خرید گاز رومیزی بیمکث کلیک کنید.

سخن آخر

از آنجایی که اجاق گاز یکی از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه محسوب می‌شود، شما به هنگام خرید گاز باید دقت زیادی به خرج دهید. با توجه به مدرن شدن سبک زندگی توصیه می‌کنیم که به جای گازهای مبله یا ایستاده، از گازهای رومیزی استفاده کنید؛ اما به هنگام خرید علاوه بر قیمت، نکات مختلفی همانند کیفیت بدنه و توانایی ایجاد حرارت را نیز در نظر بگیرید.
با کمی جستجو در اینترنت به طور حتم می‌توانید لیستی از بهترین اجاق گازهای رومیزی را بیابید که ابعادی متناسب با فضای آشپزخانه شما دارند. اجاق گازهای رومیزی توکار نیز برای کسانی مناسب هستند که در حال نصب یا بازسازی کابینت‌های ساختمان خود باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 1 =