آشپزخانه‌ها نیز همانند سایر بخش‌های زندگی افراد در حال پیشرفت هستند؛ به طوری‌که وسایل داخلی آشپزخانه‌ها به شکل روز افزون به سوی مدرن شدن پیش می‌روند و در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند.تا چندین سال پیش افراد برای اینکه بوی مواد غذایی را از محیط خانه خارج کنند، باید پنجره‌ باز می‌کردند؛ اما با توسعه تکنولوژی و پیشرفت تجهیزات آشپزخانه، هود یا مکنده قوی هوا و بوی نامطبوع آشپزخانه روی کار آمد. در حال حاضر نیز به دلیل نقلی شدن سایز آشپزخانه‌ها، هودها در سایز کوچک‌تری عرضه می‌شوند تا فضای کمتری را اشغال کنند.یکی از کاربردی‌ترین مدل هودهای موجود در بازار، هود توکار است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، با بررسی ابعاد هود توکار کوچک می‌توانید متناسب‌ترین هود را برای منزل خود تهیه کنید. اگربه دنبال بررسی ابعاد هود توکار بیمکث، ابعاد هود توکار اخوان یا ابعاد هود توکار کن هستید، راهنمای زیر را تا انتها دنبال کنید.

ابعاد هود توکار

هودهای توکار یا مخفی از جمله هودهای مناسبی به حساب می‌آیند که نسبت به سایر هودها فضای کمتری را اشغال می‌کنند. به طور معمول این مدل هودها موتوری قدرتمند دارند و صدای کمی تولید می‌کنند. حتی انتخاب شما می‌تواند یکی از هودهای توکار باکیفیت کنترل‌دار باشد.نکته قابل توجه این است که قبل از تکمیل خرید خود حتما ابعاد این مدل هودها را مدنظر قرار دهید. در واقع اندازه و طول هود مخفی یا توکار یکی از اصلی‌ترین مسائل به هنگام خرید است. با اینکه هریک از برندهای حاضر در بازار لوازم خانگی، هودهای توکار متفاوتی را تولید می‌کنند، اما این مدل هودها با ابعاد استاندارد تولید و عرضه می‌شوند.به طور معمول بیشتر هودهای توکار و مخفی 70 سانتی‌متری هستند و برای گازهایی که 60 تا 90 سانتی‌متر طول دارند، گزینه مناسبی به حساب می‌آیند. اگر یونیت بالای اجاق گاز منزل شما بین 90 تا 100 سانتی‌متر متغیر است، شما حتی می‌توانید از هودهای توکاری استفاده کنید که 80 تا 90 سانتی‌متری هستند.به خاطر داشته باشید که همه برندها هود 80 تا 90 سانتی‌متری تولید نمی‌کنند؛ اما ابعاد 70 سانتی‌متری هودهای توکار در بازار لوازم خانگی زیاد است و برندهای مختلفی این ابعاد را تولید و به بازار عرضه کرده‌اند. البته بر اساس آمار و تحقیقات به‌دست‌آمده به ندرت می‌توان هودهای توکار یا مخفی با ابعاد 60 سانتی‌متر پیدا کرد.در نهایت شما باید با توجه به سایز آشپزخانه خود و محل نصب هود توکار یکی از محصولات متنوع موجود در بازار را انتخاب و خریداری کنید. برای نصب این مدل هودها هم باید از متخصصان حرفه‌ای فعال در این حوزه کمک بگیرید؛ چون نصب آنها کار هر کسی نیست.

ابعاد هود توکار بیمکث

ابعاد هود تو کار

بیمکث یکی از بهترین برندهای تولیدکننده هود است که هودهای مخفی و توکار زیادی را با سایز استاندارد 70 سانتی‌متر طراحی و تولید کرده است. با اینکه این هودها سایز متوسطی دارند، اما قدرت مکش آنها بسیار بالاست و از کم‌صداترین هودهای حاضر در بازار محسوب می‌شوند.
استاندارد هودهای توکار بیمکث از 60 تا 90 سانتی‌متر است. شما با توجه به سایز اجاق گاز خود می‌توانید یکی از سایزهای استاندارد این مدل هودها را انتخاب و خریداری کنید. البته بهتر است هود مخفی مورد نظر شما کمی از سطح گاز بزرگ‌تر باشد؛ چون در این صورت بهتر می‌تواند هوا را تهویه کند.
با انتخاب سایز مناسب هودهای توکار هوای آشپزخانه شما زودتر از ذرات معلق یا دود پاک‌سازی می‌شود. هرچه ابعاد هود توکار مورد نظر شما بیشتر باشد و تکنولوژی‌های خاص‌تری درون آن به کار رود، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

برای خرید انواع هود بیمکث کلیک کنید.

ابعاد هود توکار کن

کن نیز یکی دیگر از بهترین برندهای حاضر در بازار لوازم خانگی به‌شمار می‌آید که استاندارد ابعاد هودهای مخفی تولیدی آن 70 سانتی‌متر است. این مدل هودها برای اجاق گازهایی با طول 86 سانتی‌متر مناسب هستند. البته اگر اجاق گاز شما کوچک‌تر از این سایز باشد، شما باز هم می‌توانید هودهای توکار 70 سانتی‌متری کن را تهیه کنید.
هودهای کن از بهترین هودهای استیل موجود در بازار به حساب می‌آیند که برای جاگیری در بالای اجاق گازهای 70 سانتی‌متر نیز گزینه مناسبی هستند. مقاومت برند کن در برابر زنگ‌زدگی بسیار بالاست و در دو طرف این هودها فیلترهای باکیفیت و قوی قرار دارند.
برند کن از ابعاد مشخص و استانداردی برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند که به طور معمول عرض آنها 30 سانتی‌متر است و دارای ارتفاعی معادل 31 سانتی‌متر هستند. از این رو شما باید به هنگام نصب، به ابعاد برش کابینت و محل جاگیری هود توجه کنید.

ابعاد هود توکار اخوان

ابعاد هود تو کار برتد های مختلف

برند اخوان نیز تا حدودی شبیه به برند کن عمل می‌کند. به زبان ساده این برند تنوع خیلی بالایی در ابعاد هود توکار خود به کار نبرده است و بیشتر محصولات تولیدی این برند با ابعاد 70 سانتی‌متری تهیه و به بازار عرضه می‌شوند. این برند از استانداردی مشخص برای تولید هودهای توکار استفاده می‌کند.
ابعاد معمول هودهای توکار برند اخوان معادل 70 در 30 سانتی‌متر است. شما می‌توانید این هودهای برند اخوان را درون کابینت خود نصب و راه‌اندازی کنید؛ اما هنگام تکمیل فرایند خرید، ابعاد محل نصب هود را در نظر بگیرید و سپس با توجه به سایزهای موجود، بهترین نوع هود مخفی برند اخوان را انتخاب و خریداری کنید.

سخن آخر

انتخاب و خرید هودهای مخفی شاید به دلیل تنوع محصولات در بازار فعلی، کمی سخت و پرچالش به نظر برسد، اما شما با در نظر گرفتن ابعاد محل نصب این هودها و سایز و ارتفاع یونیت اجاق گاز خود می‌توانید بهترین هود مخفی را با ابعادی استاندارد تهیه کنید.
پیش از اینکه برای خرید نهایی هودهای مخفی دست به کار شوید، توصیه می‌کنیم ابعاد قسمت قرارگیری هود را محاسبه کنید و با بررسی ویژگی‌های برندهای محبوب حاضر در بازار، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب و آن را خریداری کنید. کافی است هود منتخب شما از ابعاد استاندارد برخوردار باشد تا به راحتی درون کابینت یا محل مورد نظر شما قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =